Összes oldalmegjelenítés

2011. július 31., vasárnap

Árverés az Ördögkatlan fesztiválon

Készülő félben van két új ülő alkalmatosság az Ördögkatlan fesztiválra. Az egyik inkább hölgyeknek való,


a másik a gyerekeknek készül,


azzal együtt, bárki ráülhet.
A játékszobrok szerdától Kisharsányban megtekinthetőek (és kipróbálhatóak) lesznek, szombaton pedig árverésre bocsájtjuk azt amelyikre nagyobb az érdeklődés. Kikiáltási ára 1 forint!
A kész munkákról még kerül fel friss kép, ezeken a képeken a színezés előtti állapot látható.






2011. július 19., kedd

Üvegtorzó a Székesfehérvári Árpád fürdőben

Az egyik legérdekesebb munkám a Székesfehérvári Árpád fürdőbe került. Ez egy különleges technikákkal megszínezett rogyasztott üveg torzó, ami krómacél keretet kapott "led" világítással és biztonsági üveggel.


Kihívást jelentett az elkészítése, mivel kb. 5 cm-be bele kellett férni a plasztikának, emiatt élő modellről itt szó sem lehetett. Kiválasztottam egy alkalmas képet amiről készült egy rajz megfelelő méretben. Öntöttem egy 6-7 cm vastagságú gipszlapot, erre került fel a rajz, majd elkezdtem faragni (és közben mérni, hogy beleférjek az 5cm-be).



A készre faragott gipszről készült a negatív ami már egy csipke mídert is kapott.




Az üvegrogyasztás általában egy nagyon egyszerű technikai megoldás  aminek szakmai berkekben nincs is megfelelő presztizse (mindenki látott már vásárokon, ajándékboltok polcain sorakozó tálakat, mécsestartókat, amik rogyasztással készültek)
Mint minden az üvegrogyasztás is lehet komoly szakmai és művészi kihívás. A kapott visszajelzések alapján ez a torzó akár egy "mestermunkának is beillik".



2011. július 14., csütörtök

Játékszobrok az Ördögkatlan fesztiválon



Ezekkel a szobrokkal már több helyen is megjelentünk, mi általában Bútorszobor-Szoborbútor néven emlegetjük. A Mediawaves stáb átkeresztelte játékszobrokra. A kiállított munkák kb. fele valóban a játékos kedvű gyerekek részére készült a másik fele inkább sziesztázó felnőtteknek. A kiállításról itt olvashattok bővebben.

2011. július 10., vasárnap

"Alkotász" tábor a Waldorf iskolában


A kis ház falára készül egy kompozíció festéssel és mozaikkal, itt épp a fugázást csináljuk.

Homokvárépítés.

Készülnek a halacskák.

Itt pedig az ebéd.

Festegetés egy gyerekjátékkal.


Szieszta.

"malőr"

majdnem "Nádudvari kerámiák"

Sül a kürtős kalács.

Lovak a kis ház falán.
Eszter blogjára felkerült a tábor részletes beszámolója.

2011. július 3., vasárnap

Csempeképek...még mindig

Van belőle jó pár egy darabig kitart a velük kapcsolatos írások körmölése :). Férjem kérésére írom ezeket a sorokat. Most éppen a Kovács Margit Iskolában található Kovács Margit a műtermében című csempeképről olvashattok. Azt tudni kell rólam, hogy ebben az iskolában tanultam 5 évig, először kerámikusnak, aztán meg az érettségi miatt (igen volt ilyen is, 3 év szakmunkás, majd 2 év alatt 4 év anyagát bemagolni és leérettségizni, közben negyed évenként vizsga). Szóval 5 évig szemeztem ezzel a képpel, úgy hozzá tartozott az aula képéhez mintha mindig is ott lett volna. Telt-múlt az idő, megismertem életem szerelmét, összeköltöztünk, kitűztük az esküvőnk napját és egy éjszakai beszélgetés alkalmával elhangzott egy mondat amitől "megvilágosodtam" -Tudod az iskolátokban az aulában a Kovács Margit kép.
-Aha, tudom, csak eddig sejtelmem se volt, hogy te csináltad!
Na így derült ki számomra, hogy Péter festette azt a képet is. Innen is üzenem mindenkinek, bár már tettem róla, hogy nyilván való legyen.
Szerintem ez is mosolyfakasztó történet. Ezután a beszélgetésünk után jó pár hónappal (akkor már házasok voltunk és Árminnal szépen gömbölyödtem) amikor gravíroztattam egy kis táblát amin az szerepel, hogy ekkor és ekkor készítette, adományozta... Sándor József Péter. Fogtam magam bevittem az iskolába megkerestem az igazgatónőt, aki még emlékezett rám és kértem, hogy helyezzék el a kép mellett a táblácskát. Kérdezte mi újság, hogy vagyok, mondom jól, férjhez mentem Péterhez, erre az igazgatónő:-A fiához. mondom : Nem, Ő hozzá!
Mikor ezt meséltem Dánielnek ( Péter nagyobbik fiának) akkor elhúzta a száját és annyit mondott, hogy ez csak szerinted vicces. Igen szerintem az, még így 9 év házasság után is :D

Samu Eszter'

2011. július 2., szombat

Csempeportré krónika folytatódik

Földes Gábor portréja Dr. Somogyi Tivadar kezdeményezésére készült. Aki akkor Győrben belvárosi önkormányzati képviselő volt (most alpolgármester).
Földes Gábor az '56-os események áldozata.
A fotó amit kaptam róla kissé kiábrándító volt. Feleségem nagyon meg volt lepődve "ennél jobb képet nem találtak?". Mivel én is színházi ember voltam ezért elég jó kép alakult ki bennem az egykori színész-főrendezőről és a munka is elég jól ment. A képkeret fémből készült kerámia-betétekkel, az alsó mezőben elhelyeztük Földes Gábor aláírását.



A képpel kapcsolatban sokféle véleményt hallottam. A nagyobbik fiam megkérdezte, hogy biztosan ilyenre akartam? Egy tanítványom aki azóta már tanár lett azt mondta: "-Péter egész beleborzongtam mikor megláttam!", de a legmeghatóbb az volt amikor az özvegye arról beszélt, hogy ezen a képen átsüt a személyisége.